İSTWEAR.COM'DAN ALDIĞIM ÜRÜNÜ NASIL İADE EDEBİLİRİM?

İSTWEAR.com'dan satın aldığınız siparişinizi teslim aldıktan sonra ürünlerinizden kaynaklanan bir problemden (kargo hasarı, üretim hatası, cayma hakkı, vs.) dolayı ürünlerinizi iade etmek isterseniz, ürününüzü teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 14 gün içerisinde göndermeniz gerekmektedir. Sipariş numaranız ya da adınızı yazarak göndermeniz yeterlidir. Ürünleri tarafımıza gönderirken aşağıdaki "İade Koşulları" başlığı altındaki hususlara dikkat etmenizi rica ederiz. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 3-5 iş gününü kapsamaktadır. Yasa gereği kargo ile paket teslimleri esnasında (ürün kabul ve iadelerinde) müşterinin TC kimlik numarası zorunludur.

Satın aldığım mevcut sezon ürünü nasıl değiştiririm?


İSTWEAR.COM'dan aldığınız ürünün değişimini değişim talebi oluşturarak  yapabilirsiniz.  Ürünün orijinal ambalajı ve faturası ile birlikte tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Ürününğzğn istwear.com'dan alımı esnasında kullanılan kupon kodu, indirim çeki, hediye çeki vb. özel indirimler varsa  yapılan değişimlerde bu indirimlerin tamamı geçersiz olacaktır. Ürünün mağazada o esnadaki satış fiyatı ve uygulanan promosyonlar geçerli olacaktır.


İade etme süresi kaç gündür?

İade etme süresi, Tüketici Kanunu'ndaki, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gündür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde iade edebilme hakkına sahipsiniz.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabıma yansır?

istwear.com iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankalar  tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.

İade koşulları nelerdir?

-  Ürünve ürünün orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza ulaştırmalısınız.

-  Eğer fatura firma adına kesilmiş ise, ilgili firmanın düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, 'Ürün Birim Fiyatı + KDV' şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası firmalar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

-  Ürünün, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz.

- Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, alakalı iade birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 1-5 iş gününü kapsamaktadır.

İade edeceğim ürünümü hangi adrese gönderebilirim?

İade için ürünün gönderileceği adres aşağıda belirtilmiştir. Kargonuzu gönderirken alıcı bölümünde "SİPARİŞ NUMARANIZI" bilgisini belirtmenizi rica ederiz. 

İSTWEAR.COM
İNTERNET SATIŞI İADE BİRİMİ
GENÇOSMAN MAHALLESİ AKARSU SOKAK NO:3/8 GÜNGÖREN-İSTANBUL